close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 25 lipca 2017

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych prezentuje narzędzia przydatne w planowaniu i podczas podróży. Zapoznaj się z informacjami poniżej, korzystaj z narzędzi konsularnych MSZ i podróżuj bezpieczniej.

  Poradnik Polak za Granicą zawiera informacje o krajach świata (warunki wjazdu, informacje na temat bezpieczeństwa, zdrowia, przepisów prawnych, w tym dla kierowców, cła i inne przydatne wiadomości), a także aktualne ostrzeżenia dla podróżujących i wskazówki dotyczące postępowania w przypadkach losowych.

   

  Odyseusz to serwis służący do rejestracji podróży. W przypadku wystąpienia za granicą sytuacji nadzwyczajnych, umożliwia MSZ kontakt z osobami przebywającymi w danym kraju i udzielenie im pomocy przez właściwą placówkę dyplomatyczno-konsularną.

   

  Bezpłatna aplikacja iPolak to niezbędnik w podróży. Wskaże drogę do najbliższej polskiej placówki dyplomatycznej, podpowie co zrobić w razie kłopotów podczas wyjazdu czy jak zadbać o własne bezpieczeństwo w różnych zakątkach świata. Można w niej  znaleźć aktualne ostrzeżenia dla podróżujących publikowane przez MSZ.

   

  Obejrzyj filmy o naszych narzędziach konsularnych i przygotuj się do podróży za granicę:

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: